از آنجایی که فراهم آوردن امکانات آموزشی در حوزه مفاهیم قرآنی از رسالت های مؤسسه نور المجتبی (علیه السلام) می باشد، درسنامه دوره عقائد قرآنی شامل کتاب های توحید، معاد، نبوت و امامت


 

آیت الله مقتدایی عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با حضور در بیست و چهارمین نمایشگاه بین المللی قران کریم از غرفه مؤسسه نورالمجتبی (علیه السلام) بازدید کردند و از نزدیک با فعالیت های قرآنی مؤسسه آشنا شدند. 


 

به گزارش روابط عمومی مؤسسه فرهنگی قرآن و عترت نورالمجتبی علیه السلام دکتر سید محسن میرباقری، مدیرمسئول این مؤسسه در گفتگو با روابط عمومی معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی درمورد طرح سراسری دوره های آموزش مجازی نور معرفت گفت: ثبت نام آنلاین دوره های آموزش مجازی نور معرفت در وب سایت www.namquran.orgانجام می شود.


 

به گزارش روابط عمومی مؤسسه نورالمجتبی علیه السلام حجت‌الاسلام محمدعلی خسروی معاون آموزش معاونت قرآن و عترت ارشاد در گفت‌وگو با خبرنگار فعالیت‌های قرآنی خبرگزاری فارس با اشاره به لزوم توجه به فضای مجازی برای توسعه امور قرآنی، اظهار داشت: یکی از مشکلاتی که هم‌اکنون گریبانگیر جامعه ما شده، عدم توجه به مضامین و دستورات قرآن کریم در فضای مجازی است بر همین اساس معاونت قرآن و عترت ارشاد سعی دارد با فعالیت‌های مختلف این خلأ را برطرف سازد.


 

به گزارش روابط عمومی مؤسسه فرهنگی قرآن و عترت نورالمجتبی علیه السلام در تاریخ 5 اردیبهشت در نشست خبری با موضوع تشریح برنامه های دفتر برنامه ریزی، آموزش و توسعه مشارکت های معاونت قرآن و عترت ارشاد ضمن معرفی دوره های سراسری نورمعرفت جهت توسعه فهم قران در کشور در سال جاری، موسسه نورالمجتبی (علیه السلام) به عنوان یکی از 3 موسسه برتر کشور معرفی گردید.


 

درس اخلاق قرآنی را می توان به عنوان یکی از مهم ترین دروس اجرا شده در دوره های نور معرفت بیان نمود. برای تدوین سرفصل این درس اعضای شورای علمی درحدود سه ماه هر هفته یک جلسه 5 تا 6 ساعته به هم اندیشی و مباحثه پرداختند.
استاد حسینی قمی از اساتید برجسته حوزه می باشند که سالهاست به عنوان کارشناس مذهبی در رسانه فعالیت می نمایند.
ایشان قرار است در 16 جلسه به تدریس مباحث اخلاقی بپردازند.
امیدواریم که این درس مورد استقبال شما عزیزان واقع شود.

 


 

پس از آماده سازی و تدوین سرفصل های درس سیره معصومین علیهم السلام در شورای علمی از تاریخ 30 آبان ماه با حضور دکتر ناصررفیعی دراستودیو مؤسسه نورالمجتبی (علیه السلام) ضبط این درس نیز آغاز شد.


به گزارش روابط عمومی مؤسسه نورالمجتبی (علیه السلام)، در تاریخ 18 آبان جناب آقای خدمتکار معاون توسعه آموزش معاونت قرآن و عترت در محل این مؤسسه حضور یافته تا از نزدیک با برنامه ها و فعالیت های صورت گرفته در این مؤسسه آشنا شوند.


پیرو اطلاع رسانی صورت گرفته وارائه تقویم آموزشی دوره عقاید قرآنی (مهرماه 94) به اطلاع  آن دسته از دانش پژوهانی که در این دوره شرکت نموده اند می رساند اولین جلسه از جلسات آنلاین (درس معاد) در ساعت 19 چهارشنبه 20 آبان توسط دکتر میرباقری انجام می شود. تاریخ برگزاری سایر جلسات آنلاین نیز درجدول ذیل ارائه شده است.


 

به گزارش روابط عمومی مؤسسه فرهنگی قرآن و عترت نورالمجتبی (علیه السلام) آقای سید محمد صادق میرباقری امروز در مجله خبری شبکه قرآن به معرفی برنامه ها و دوره های برگزار شده توسط این مؤسسه پرداختند.
ایشان فراهم کردن امکانات آموزشی در حوزه یادگیری مفاهیم قرآنی را به عنوان مهم ترین برنامه این مؤسسه اعلام نموده وبا اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در جمع اعضای شورای عالی فضای مجازی خاطر نشان کردند:


 

با توجه به درخواست تعدادی از مخاطبان مبنی بر ارسال فایل های صوتی و تصویری مؤسسه از طریق نرم افزار تلگرام، کانال رسمی مؤسسه فرهنگی نورالمجتبی (علیه السلام) راه اندازی شد.
این کانال با هدف سهولت دسترسی کاربرانی ایجاد شده است که ترجیح می دهند به جای مراجعه به سایت، از طریق محیط تلگرام از برنامه و فعالیت های این مؤسسه اطلاع پیدا نمایند.شما نیز می توانید جهت دریافت اخبار مهم این مؤسسه و همچنین کلیپ های کوتاه صوتی و تصویری با موضوعاتی مانند : قرآن کریم، اخلاق و تربیت ، زندگی پس ازمرگ ، سیره معصومین ، پاسخ به شبهات و... این کانال را دنبال نمایید.


 به گزارش روابط عمومی مؤسسه فرهنگی قرآن و عترت نورالمجتبی مدیر مسئول و مدیرعامل این مؤسسه در تاریخ 7 شهریور ماه میهمان حجت السالام و المسلمین حشمتی معاونت محترم قرآن و عترت وزارت فرهنگ وارشاد اسلامی بودند.


 به گزارش روابط عمومی مؤسسه نورالمجتبی (علیه السلام) در تاریخ 31 تیرماه حجت السلام و السملمین حسینی قمی درمحل مؤسسه نورالمجتبی حاضر شدند تا از نزدیک با برنامه ها و و فعالیت ها این مؤسسه آشنا شوند.

این جلسه به دعوت آقای دکتر میرباقری به منظورمعرفی برنامه ها و فعالیت های مؤسسه و بهره گیری از حجت الاسلام حسینی قمی به عنوان  استاد در تدریس برخی از دروس دوره های نور معرفت  تشکیل گردید.


سلسله جلسات شورای علمی مؤسسه فرهنگی قرآن عترت نورالمجتبی(علیه السلام) با حضور اساتید ارجمند آقایان دکتر سید محسن میرباقری، دکتر قیومی، دکتر خدایاری، سید محمد حسین میرباقری و حجت الاسلام بهرام پور با بررسی و آماده سازی سرفصل های دروس دوره آموزش مجازی ادامه دارد .

 


دوره آموزشی مجازی نور معرفت مشتمل بر 5 عنوان درسی می باشد که درس عقاید قرآنی به عنوان اولین دوره در حال آماده سازی و تولید است .

سر فصل های مباحث درس عقاید قرآنی که شامل مباحث توحید ، امامت ، نبوت و معاد است به عنوان محتوای اولیه این درس طی تلاش مستمر پنج ماهه اساتید برجسته شورای علمی و بازنگری و اصلاحات متعدد به تصویب رسید . این دروس در حال حاضر در مرحله ضبط می باشد .

علاقمندان به شرکت در دوره عقاید قرآنی می توانند جهت ثبت نام به بخش آموزش مجازی سایت فرمایند .

 


با عنایات خداوند سبحان و الطاف کریمانه امام حسن مجتبی (علیه السلام) و با توجه به درخواست و استقبال علاقمندان به مباحث دکتر سید محسن میرباقری ، از آرشیو برنامه ها و بیانات ایشان چهار محصول ارزشمند زیر تولید گردید:

سبک زندگی اسلامی : برگرفته از آیات سوره مبارکه حجرات ( صوتی و تصویری)
تفسیر ترتیبی سوره مبارکه ابراهیم
نسیمی از بهشت: مجموعه کلیپ های صوتی کوتاه شامل موضوعات اخلاق و تربیت ، اذکار و ادعیه ، سیره معصومین، پاسخ به شبهات و ...

نور ایمان1: مشتمل بر سه محصول فوق + معاد نگاهی نو به زندگی پس از مرگ در قرآن ( صوتی)

برای کسب اطلاعات بیشتر و تهیه محصولات مؤسسه به بخش محصولات سایت مراجعه فرمایید .

 


در تاریخ 30 تیرماه 1394 جلسه ای با حضور آقای هاشمیان مدیر مرکز اسلامی توحید ملبورن استرالیا  و جناب آقای دکتر میرباقری و مدیریت و معاونان مؤسسه نورالمجتبی علیه السلام برگزار گردید.
در این جلسه آقای دکتر میرباقری  پس از بیان انگیزه خود از برنامه ریزی برای تاسیس مؤسسه به معرفی اجمالی برنامه ها و اهداف خود پرداختند.

جناب آقای سید محمد صادق میرباقری مدیر عامل مؤسسه نورالمجتبی نیزاهداف کلان و چشم اندازبرنامه های مؤسسه در سال  جاری را بیان نمودند.
در ادامه جلسه آقای سید محمد حسینی معاونت آموزش و پژوهش مؤسسه نورالمجتبی علیه السلام به معرفی دوره نورمعرفت و ضرورت و نیاز جوامع اسلامی بخصوص شیعیان داخل و خارج از کشور به فراگیری مباحث مطرح شده در این دوره پرداخت.


 آقای دکتر سید محسن میرباقری و مدیران مؤسسه نورالمجتبی (علیه السلام) در روزیکشنبه 4 مرداد میهمان جمعی ازمدیران مراکز آموزشی و حوزه های علمیه خواهران  تهران بودند.

 این جلسه که به منظور آشنایی با برنامه های و فعالیت  های  مؤسسه نورالمجتبی (علیه السلام) و همچنین  معرفی دوره های نور معرفت، به همت مدیریت مرکز آموزشی تزکیه تهران در محل سالن جلسات  این مجتمع برگزار گردید با سخنرانی جناب آقای دکتر میرباقری آغاز شد.


مهلت ثبت نام برای شرکت دردوره عقاید قرآنی به عنوان اولین دوره از سری دوره های نورمعرفت امروز سه شنبه 14 مهرماه 1394 پایان یافت.

شروع ثبت نام در این دوره از تاریخ 21 شهریورماه آغاز شده بود که بحمدالله مورد استقبال چشمگیری از سوی عموم مردم به ویژه فعالان مؤسسات قرآنی در سراسر کشور صورت گرفت.


تفاهم نامه علمی پژوهشی بین دانشگاه قرآن و حدیث و مؤسسه فرهنگی قرآن و عترت نورالمجتبی (علیه السلام) امضاء شد. مدیرعامل مؤسسه نورالمجتبی (علیه السلام) اجرای این تفاهم نامه را به عنوان گامی مهم در راستای اجرای طرحهای پژوهشی و فعالیت های آموزشی  این مؤسسه برای استفاده تمام علاقمندان فراگیری معارف قرآنی در سراسر جهان  بیان نمود.

این تفاهم نامه پس از جلسات متعدد بین مهندس علی رضا سرمدی رئیس دانشگاه مجازی قرآن وحدیث و سید محمد صادق میرباقری مدیرعامل مؤسسه نورالمجتبی علیه السلام جهت استفاده از ظرفیت های یکدیگردر اجرای دوره های کوتاه مدت مجازی قرآنی امضاء گردیده است.


بالا