به گزارش روابط عمومی مؤسسه فرهنگی قرآن و عترت نورالمجتبی علیه السلام دکتر سید محسن میرباقری، مدیرمسئول این مؤسسه در گفتگو با روابط عمومی معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی درمورد طرح سراسری دوره های آموزش مجازی نور معرفت گفت: ثبت نام آنلاین دوره های آموزش مجازی نور معرفت در وب سایت www.namquran.orgانجام می شود.

وی افزود: طرح سراسری دوره های آموزش مجازی نور معرفت، طرح مورد حمایت معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در جهت گسترش مفاهیم قرآنی در کشور می شود.
میرباقری در ادامه خاطرنشان کرد: یکی از برنامه های جدی معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، حمایت از موسسات قرآنی مردمی است که در فضای مجازی فعالیت می کنند.
وی اظهار کرد: بهره گیری از فضای مجازی برای آموزش مفاهیم قرآنی از اولویت های معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است که در این راستا موسسه نورالمجتبی قدم جدی برداشته است.
میرباقری درمورد دوره های مجازی نور معرفت گفت: دوره های نور معرفت شامل پنج دوره عقائد قرآنی، اخلاق قرآنی، آشنایی با قرآن کریم، تاریخ و سیره معصومین (ع) و احکام است.
وی درخصوص ویژگی های دوره های مجازی نور معرفت اظهارداشت: محتوایی جامع، روان و شیوا با محوریت قرآن کریم، تدریس توسط اساتید برجسته حوزه و دانشگاه، کلاس های مجازی با دسترسی آسان در هر زمان و از هر کجای دنیا و بهره گیری از به روزترین شیوه های آموزشی در دنیا از ویژگی های دوره های مجازی نور معرفت است.
میرباقری افزود: از دیگر ویژگی های دوره های مجازی نور معرفت می توان به ارتباط مستقیم با اساتید دوره در جلسات آنلاین، هزینه پایین نسبت به آموزش حضوری و اعطای مدرک پایان دوره از سوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اشاره کرد.
وی در ادامه با اشاره به اینکه ٣٠ واحد درسی برای دوره های مجازی نور معرفت تعریف شده است، گفت: هر هفته یک روز تمام وقت، شورای علمی درمورد موضوعات دوره ها بحث می کند.
میرباقری تصریح کرد: هدف ما این است که جوانان به خصوص جوانان خارج از کشور ، دوره های معرفت را به صورت جدی طی کنند. همچنین سعی ما بر این است که بحث های علمی و ضروری جوانان مطرح شود و بحث ها نیز ساده و روان باشد.
وی درمورد شهریه دوره های آموزشی مجازی نور معرفت گفت: برای هر دو واحد، ٢٥ هزار تومان درنظر گرفته شده است،به دلیل اینکه تولید درس های مجازی هزینه بر و زمان بر است.
میرباقری با بیان اینکه کاربران می‌توانند در هر زمان پس از ایجاد حساب کاربری، اقدام به ثبت‌نام در درس مورد نظر نمایند افزود: هم اکنون دروس عقاید قرآنی آماده ارائه به مخاطبان است و دروس اخلاق قرآنی و تاریخ و سیره اهل بیت علیهم السلام در مرحله تولید می باشد.
وی زمان ارائه درس اخلاق قرآنی را همزمان با شروع ماه مبارک رمضان اعلام نمود و خاطر نشان کرد به حول و قوه الهی بنا داریم دوره ی کاملی با این موضوع به دانش پژوهان عزیز ارائه دهیم.
گفتنی است هر درس در دوره های نور معرفت شامل 16 جلسه تدریس توسط استاد است که مدت زمان هر جلسه 30 الی 40 دقیقه می باشد.

 

 

نوشتن دیدگاه

بالا