مقدمه مدیر مسئول

                                                                                                        بسم الله الرحمن الرحیم

صلوات و سلام خدای رحمان بر پیامبر نور و رحمت برای عالمیان(صلّی اللَّه علیه و اله و سلّم) و عترت مطهر او(علیهم السلام) ، به ویژه بر ساحت قدس و نورانی حضرت بقیه الله المهدی ارواحنا له الفداء.
عنایات الهی موجب گشت تا برخی از دوستان گرانقدر، که اهتمام خدمت به ساحت قدس امام عصر(عجل الله تعالی فرجه شریف) و فرهنگ اسلامی دارند، برآن شدند که مؤسسه فرهنگی قرآن و عترت نور المجتبی (علیه السلام) را تأسیس نمایند.
این مؤسسه با هدف تعلیم معارف اسلامی مبتنی بر آموزه های قرآن و عترت در سطح جهانی، با رویکرد تربیتی و تبلیغی و گزینش و جذب نیروهای مستعد و ارتقاء سطح علمی آنان بر پا گشت.

در راستای این اهداف مهمترین رسالت مؤسسه نور المجتبی(علیه السلام) فراهم ساختن امکانات آموزشی در حوزه معارف قرآن و عترت است(معارف به معنای وسیع آن که شامل مباحث اعتقادی، اخلاقی، احکام و... می شود) و مخاطبان اصلی مدنظر در این راستا جوانان مسلمان در جای جای جهان می باشند.

در راستای این اهداف پنج گام مدنظر است که به عنوان چشم انداز مؤسسه ترسیم گشته و عبارتند از:

دوره های آموزشی مقدماتی، ارائه دوره های آموزشی به زبان انگلیسی و برخی زبان های دیگر، ارائه دوره های تکمیلی، گزینش و جذب نیروهای مستعد در این راه و تربیت نیرو در جهت اهداف فوق.
آنچه در اولین گام وجهه همت قرار گرفته، طرح دوره های کوتاه مدت مجازی نور معرفت است که شامل پنج دورۀ : عقائد قرآنی، آموزه های لازم درباره قرآن کریم، تاریخ و سیره معصومین(علیهم السلام)، اخلاق و احکام است؛دروس این دوره در جمع شورای علمی مؤسسه - متشکل از اساتید مجرب و متخصص در این حوزه - تدوین گشته و در حال اجرا می باشد و این دوره ها با ویژگی های مدنظر و به روز برای جوانان ارائه می گردد.
در پایان به آستان قدس کریم اهل بیت، سبط اکبر، حضرت امام حسن مجتبی(علیه السلام) که این مؤسسه مزین به نام اوست دست نیاز دراز می نماییم، باشد که عنایات کریمانه اش موجب اخلاص عمل و موفقیت هرچه بیشتر مؤسسه و دست اندرکاران آن باشد.

ومن الله التوفیق و علیه التکلان            
  سید محسن میرباقری                      
              1394/5/17                              

 

دیدگاه‌ها  

0 # رضایی 1396-06-28 16:13
جناب آقای دکتر میرباقری
فرمایشات دوستمون رو خوندم که نوشته بودن شما زندگی من رو عوض کردین لبخند رضایتی روی صورتم نشست . حرف دل من رو زدند . شما عقاید و افکار من رو هم عوض کردین . با شنیدن صحبتهای شما از راههای اشتباهی که رفته بودم برگشتم . به خدا امید و عشق پیدا کردم و هر وقت که میخوام دوباره به لجاج و عناد گذشته برگردم به سراغ صحبتهای شما در برنامه های پرسمان و .... می آیم و با شنیدن حرفهاتون آرامش میگیرم . از خدا برای شما پاداش عظیم مسئلت دارم .
+3 # تاجیک 1395-10-22 11:30
با سلام واحترام
اقای دکتر سخنان شما زندگی من رو عوض کرده روزی نیست که سخنان و کتابهای شما رو نخونم و گوش ندم و صدای شما ارامش بخش هست انشاله خدا به شما عمر با عزت همراه با سلامتی عطا کنه .
ارزوی دیدنتون رو از نزدیک دارم
التماس دعای فراوان برای من حقیر
+10 # شریف خانی 1394-06-29 22:29
به نام خدا- باسلام واحترام-تأسیس مؤسسه راخدمت شمابزرگواران تبریک عرض میکنم و توفیقات روزافزون کلیه دست اندرکاران راازخداوندمتعال خواستارم. ان شاءالله خداوندوائمه اطهارعلیهم السلام یاریگرتان باشند.

نوشتن دیدگاه

بالا